Warsztaty śniadaniowe prowadzimy co jakiś czas, przed zajęciami lub w czasie przerwy. Uczniowie wszystkich grup zbierają się w ogrodzie lub w sali lekcyjnej, aby wspólnie przygotować śniadanie, ucząc się przy tym języka polskiego.

Warsztaty rozpoczynają się od rozgrzewki, podczas której uczniowie studenci pracują ze różnorodnym słownictwem związanym z kuchnią, produktami spożywczymi, gotowaniem. Ich zadaniem jest przyporządkowanie wymieszanych słów do odpowiedniej kategorii, takich jak: naczynia, napoje, produkty spożywcze itd. Następnie, jeśli czas na to pozwala, przechodzimy do dopasowywania karteczek do rzeczywistych produktów i przedmiotów na stole.

To wszystko jest naprawdę świetną zabawą i nie ma znaczenia, jak płynnie posługujesz się językiem polskim, ponieważ niezależnie od poziomu nauczysz się wielu nowych słówek związanych z jedzeniem. Ponadto, nawet jeśli jesteś zupełnie początkujący, nie poczujesz, że coś cię omija, ponieważ zajęcia te wymagają dużej aktywności i zaangażowania kolegów z kursu oraz kadry nauczycielskiej.

Warsztaty śniadaniowe w PROLOGu to rozrywka… i jedzenie!

Oczywiście cała ta zabawa i ćwiczenia językowe mogą narobić apetytu, więc po zajęciach faktycznie robimy JAJECZNICĘ lub JAJKA NA MIĘKKO, mamy KAWĘ, HERBATĘ i CIASTO próbując jednocześnie nazwać to, co aktualnie robimy: MIESZAM, SMARUJĘ, SOLĘ, PIEPRZĘ (ostrożnie z tym), ROZBIJAM JAJKA, GOTUJĘ, SMAŻĘ, JEM, PIJĘ….

Z pewnością spodobają ci się te warsztaty, gdy przyjdziesz do Prologu na kurs języka polskiego!

Kategorie: polski