Prolog
na Youtube !

 
 
 

Prolog
Publishing !

 


Jak zapisać się na kurs?

Proszę wypełnić formularz rejestracyjny, który znajduje się tutaj.

Ile osób jest w grupie?

Grupa liczy od 1 do 8 osób. Rzadko zdarzają się pełne grupy (8 osób). Przeciętna ilość oscyluje wokół 5-6, osób i spada ze wzrostem poziomu zaawansowania.

Ile jest średnio osób na kursie?

Kursy zimowe są raczej mniejsze od kursów letnich. Średnio liczba osób oscyluje od 20 do 60 osób.

Czy moje dane (numer karty kredytowej, adres) są bezpieczne?

Wszystkie procedury finansowe odbywają się z zachowaniem wymaganych środków ostrożności. Dotyczy to szczególnie procedur płatności z wykorzystaniem kart kredytowych.

Czy są zniżki dla studentów?

Tak, jeżeli jesteś studentem poniżej 26 roku życia, na wstępie masz zniżkę 15 EUR/ tydzień. Więcej zniżek znajdziesz tutaj.

Czy nauczyciel mówi po angielsku/niemiecku/japońsku?

Nasi nauczyciele mówią w wielu językach, jednak w trakcie zajęć jedynym używanym językiem jest język polski. Jest to związane z metodą komunikacyjną, w której duchu uczymy. Nasi nauczyciele zrozumieją jeśli zadadzą Państwo pytanie w innym języku.

Czy szkoła jest blisko centrum?

Szkoła znajduje się w centrum Krakowa w odległości kilku przystanków tramwajowych od Rynku Głównego.

Czy prowadzimy kursy Bildungsurlaub?

Tak. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt

O której godzinie rozpoczynają się zajęcia?

Zajęcia rozpoczynamy zawsze od 9.30. Czas po południu przewidziany jest na dodatkowe zajęcia z programu towarzyszącego.

Czy szkoła pomaga w znalezieniu zakwaterowania?

Tak. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj. Również jeżeli myślisz o wynajmie długoterminowym, planujesz przeprowadzić się na jakiś czas do Krakowa, możesz poprosić nas o pomoc.

Czy wymagany jest depozyt?

Przy zapisie na kurs wymagana jest opłatarejestracyjna (tzw. registration fee) w wysokości 50 EUR, która jest dodatkową opłatą doliczaną do ceny kursu. Opłata rejestracyjna nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z kursu. Opłata ta jest obowiązkowa dla nowych studentów, którzy nie uczyli się jeszcze w Prologu. Dla studentów wracających wpłata 50 EUR jest wymagana aby otrzymać mailowe potwierdzenie zapisu na kurs i stanowi ona część ceny kursu. Natomiast, podobnie jak w przypadku nowych kursantów nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z kursu.

Ile jest poziomów? Czy trafię na swój poziom?

Prolog uczy na wszystkich poziomach zaawansowania od zupełnie początkowego do poziomów konwersacyjnych. Kwalifikacja na dany poziom odbywa się na podstawie szczegółowych testów i rozmowy z nauczycielem. Na podstawie wyników tworzone są grupy poziomowe.

 

Czy kurs może być odwołany?

Nie, mają państwo gwarancję, że w każdym z terminów podanych na naszej stronie odbędzie się kurs.

 

Czy szkoła pomaga w uzyskaniu wizy do Polski?

Jeżeli uczestnik potrzebuje wizy studenckiej by przyjechać do Polski, opłata za kurs musi być zapłacona w całości w momencie zapisu na kurs. Po otrzymaniu płatności, Prolog wysyła oryginalne zaproszenie do odpowiedniego Konsulatu RP oraz kopie do ucznia.

 

Co jesli mieszkam w Krakowie i nie interesuje mnie zwiedzanie miasta?

W takim przypadku prosimy o kontakt z biurem w celu ustalenia, które punkty programu turystycznego byłyby dla Państwa atrakcyjne.

 

Z jakich krajów pochodzą studenci Prologu?

Najwięcej studentów przyjeżdża z Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA i Japonii. Często przyjeżdżają do nas Szwedzi, Norwegowie, Duńczycy, Czesi i Słowacy. Pojawiają się także Koreańczycy, Grecy, Portugalczycy.

 

 

 

 

Nike Mercurial Superfly